استان هاورزشی

بوکسور کرمانشاهی برنز آسیا گرفت

پوریا امیری بوکسور کرمانشاهی توانست مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا 2021 امارات را بگیرد.

 

حسین فشی رئیس هیات بوکس استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بوکس کرمانشاه پس از حدود یک دهه صاحب مدال آسیایی شده، اظهار کرد: پوریا امیری بوکسور سنگین وزن کرمانشاهی که به همراه تیم ملی کشورمان عازم مسابقات قهرمانی 2021 امارات شده، توانست مدال برنز این رقابت ها را بگیرد.

 

وی تصریح کرد: این بوکسور کرمانشاهی در دور اول رقابت ها استراحت داشت و در دور یک چهارم نهایی هم باتوجه به اینکه حریف اماراتی اش حاضر به مسابقه نشد استراحت کرد و سرانجام در مرحله نیمه نهایی به حریف از کشور قزاقستان برخورد.

 

رئیس هیات بوکس کرمانشاه افزود: هرچند که حریف قزاق یکی از قدرتمندترین سنگین وزن های بوکس آسیا است، اما بوکسور کرمانشاهی به خوبی با این حریف مبارزه کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان می توانست پیروز این رقابت باشد.

 

وی تاکید کرد: پوریا امیری در این دیدار سه راند کامل را بدون آنکه ناک اوت شود برابر حریف قزاق خود مقتدرانه جنگیدند و علیرغم همه شایستگی هایی که در این دیدار داشت، مغلوب حریف شد.

 

فشی کسب مدال برنز آسیایی پوریا امیری را اتفاقی بسیار خوب برای بوکس کرمانشاه خواند و گفت: پس از حدود 10 سال بوکس کرمانشاه در رقابت هایی آسیایی صاحب مدال شده که نشان می دهد روزهای بهتری نیز پیش رو داریم.

 

وی تاکید کرد: زمانی بوکس کرمانشاه در ایران حرف های زیادی برای گفتن داشت و طی سالهای اخیر تلاش کرده ایم تا بتوانیم دوباره آن جایگاه را بدست آوریم که خوشبختانه مسیر را بخوبی طی کرده ایم و ماحصل آن هم به مرور در حال دیده شدن است.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا