رپورتاژ

خدمات کابل کشی شبکه رایانه کمک

خدمات کابل کشی شبکه رایانه کمک یکی از خدمات مهم و پرطرفدار این مجموعه میباشد، اگر شما هم به دنبال ارتباطی پایدار در شبکه هستید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید، ما در این مطلب به معرفی مراحل کابل کشی شبکه توسط رایانه کمک پرداخته ایم.

 

خدمات پسیو شبکه چیست؟

بطورکلی خدمات passive شبکه بمعنای انجام زیرساخت و کابل کشی شبکه و راه اندازی سخت افزار های مورد نیاز شبکه بوده و از آنجاییکه سرعت شبکه به نحوه ی کابل کشی بستگی دارد لازم است خدمات پسیو شبکه را به افرادی حرفه ای و مجرب بسپارید. در واقع کابل کشی شبکه به معنای اتصال تجهیزات به وسیله ی کابل و سوئیچ میباشد.

ما در مجموعه ی رایانه کمک نیروهای متخصصی داریم که به شما در خدمات پسیو شبکه و ایجاد ارتباطی امن و پایدار کمک خواهند کرد. البته برای داشتن شبکه ای امن حتما باید به نکاتی برای برقراری امنیت شبکه توجه داشته باشید شما میتوانید به جهت آشنایی با بهترین روشهای ایجاد امنیت شبکه به مقاله ی “امنیت شبکه” مراجعه کنید، در این مطلب به روشهای برقراری امنیت و معرفی بهترین روش پرداخته ایم.

کابل کشی شبکه

برای انجام کابل کشی شبکه کامپیوتری متخصصین رایانه کمک طبق مراحل ذیل پیش میروند:

 

نقشه کابل کشی شبکه

کابل کشی بدون تهیه ی نقشه شما را با مشکل مواجه میکند به همین دلیل تکنسین مربوطه بعد از بازدید و بررسی محل، تمامی مسیرهای عبور کابل، محل نصب سوئیچ و رکها را مشخص خواهد کرد.

 

 انتخاب مسیر کابل کشی شبکه

لازم است به جهت کابل کشی مسیر درست انتخاب شده و تمامی موانع شناسایی و رفع گردد، انتخاب مسیر صحیح کابل کشی علاوه بر بهبود سرعت شبکه سبب افزایش زیبایی محیط نیز خواهد شد.

 

آموزش کابل کشی شبکه

همانطور که متوجه شده اید کابل کشی یکی از مهمترین مراحل راه اندازی شبکه بوده که برای ایجاد شبکه ای ایمن و پرسرعت باید توسط شخصی متخصص انجام شود برای آشنایی با خدمات شبکه رایانه کمک میتوانید بر روی لینک “خدمات شبکه” کلیک کنید در این مقاله به معرفی انواع خدمات شبکه توسط مجموعه ی رایانه کمک، مراحل و نحوه ی کابل کشی و قیمت کابل کشی پرداخته ایم، شما میتوانید از طریق لینک مربوطه برای اعزام کارشناس و انجام خدمات کابل کشی توسط رایانه کمک درخواست دهید.

لازم است بدانید تمامی مراحل و نحوه ی کابل کشی پیش از انجام کار به شما نشان داده شده و در صورت  تایید نهایی، کارشناسان کابل کشی را اجرا خواهند کرد.

خرید کابل شبکه

یکی از اصلیترین تجهیزات کابل کشی  و خدمات پسیو شبکه انتخاب کابل بوده که در انواع کابل کشی شبکه لازم است از کابلهای باکیفیت استفاده شود، متاسفانه امروزه کابلهای فیک و بی کیفیتی در بازار موجود است که بسیاری از شرکتها به جهت کاهش هزینه های خود به سراغ آن میروند و این امر نتیجه ای جز افت سرعت و قطعی ارتباط برای کاربران نخواهد داشت.

کابلهای شبکه در مدلهای مختلف با سرعتها و روکشهای متنوع در بازار موجود هستند، معمولا این کابلها در سرعتهای MB 100 تا G 40 در بازار پیدا میشوند. توجه داشته باشید هرچه برای کابل کشی از کابلهای گرانتر و باکیفیتتر استفاده شود قیمت کابل کشی شبکه افزایش خواهد یافت. البته در انتخاب کابل شبکه باید به شرایط محیطی و نیازهای سخت افزاری شبکه نیز دقت کرد.

 

رنگ بندی کابل شبکه

کابلهای شبکه با 4 رنگ اصلی و 4 رنگ فرعی مشخص میشوند، رنگهای اصلی شامل آبی، قهوه ای، سبز و نارنجی و رنگهای فرعی نیز شامل سفید آبی، سفید قهوه ای، سفید سبز و سفید نارنجی میباشد.

وجود یک پشتیبان شبکه به شما این اطمینان را میدهد تا ضمن نگهداری از شبکه، پشتیبان در هر ساعت از شبانه روز به جهت رفع مشکل آماده ی خدمت رسانی خواهد بود. پشتیبانی شبکه به دو شیوه ی تلفنی و حضوری انجام شده و شما میتوانید برای اطلاع از نحوه ی پشتیبانی و خدمات پشتیبانی شبکه توسط رایانه کمک بر روی لینک “پشتیبانی شبکه” کلیک کنید. با مراجعه به صفحه ی مربوطه میتوانید از مشاوره رایگان رایانه کمک نیز استفاده نمایید.

استاندارد کابل کشی شبکه

برای کابل کشی باید به استانداردهای اولیه توجه داشته باشید از جمله مهمترین نکات مهم برای کابل کشی صحیح میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • حتما باید مسیرهایی به جهت ارتقا کابل کشی در نظر گرفته شود.
  • چنانچه نویز محیط زیاد است حتما از کابلهای شبکه فویل یا شیلد دار استفاده نمایید.
  • کابلها باید آزادانه حرکت داشته باشند کابل کشی تحت فشار سبب افت سرعت خواهد شد.
  • لازم است ابتدا و انتهای کابلهای شبکه را لیبل گذاری کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریعا آن را عیب یابی نمایید.
  • توجه داشته باشید در زمان کابل کشی زاویه ی بیشتر از 90 درجه به کابل ندهید در اینصورت کابل معیوب خواهد شد.
  • کابل کشی به دو شیوه ی توکار و روکار انجام میشود در کابل کشی توکار شبکه، کابلها نباید در معرض دید و در دسترس باشند.
  • کشش زیاد کابلها در زمان انجام کار باعث نازک شدن سیم داخل آن و قطع شدن ارتباط میشود پس از کشیدن زیاد کابل پرهیز کنید.
  • حداکثر طول کابل شبکه ، 90 متر میباشد، به همین دلیل باید محل سوئیچها به نحوی باشد که طول کابل بیش از این مقدار نشود. چنانچه مسیر طولانی باشد میتوان برای جلوگیری از افت کیفیت از دو یا چند رک استفاده کرد.

نصب رک

بعد از پایان کابل کشی شبکه نوبت به نصب پچ پنل، رک، سوئیچ، پچ کورد ، روتر و دیگر تجهیزات مورد نیاز شبکه میباشد. در پایان نیز تمامی اتصالات و مسیرهای ارتباطی باید تست شده و در صورت بروز هرگونه مشکل، کارشناس سریعا برای رفع آن اقدام خواهد کرد.

سخن پایانی:

همانطور که اشاره کردیم کابل کشی یکی از مهمترین بخشهای راه اندازی شبکه بوده که باید به بهترین طریق انجام شود، به همین منظور بهتر است برای کابل کشی به سراغ مجموعه های با سابقه بروید تا بتوانید از خدمات پشتیبانی آنها نیز استفاده کنید.

رایانه کمک سالهاست که در این زمینه فعالیت دارد و توانسته با انجام خدمات شبکه رضایت مشتریان زیادی را به دست آورد، همانطور که در این مقاله نیز اشاره کردیم اجرای خدمات کابل کشی شبکه رایانه کمک طبق استانداردهای لازم انجام شده و شما دیگر نگران افت سرعت یا قطعی شبکه نخواهید بود.

چنانچه با سوال یا مشکلی مواجه شده اید میتوانید از طریق شماره های 909071540 یا 0217129  با کارشناسان شبکه رایانه کمک در تماس باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا