رپورتاژ

روش‌های کاهش پنالتی‌های اینستاگرام بعد از خرید فالوور ایرانی

روش‌های کاهش پنالتی‌‌های اینستاگرام بعد از خرید فالوور ایرانی

اینستاگرام به یک پلتفرم حیاتی بازاریابی دیجیتال و برندسازی برای کسب‌وکارها و افراد تاثیرگذار تبدیل شده است. با افزایش رقابت، بسیاری به خرید فالوور روی می‌آورند تا سرعت رشد فالوورهای خود را افزایش دهند. این استراتژی علاوه بر نتایج مفیدی که به همراه دارد، در صورت عدم رعایت یک سری قوانین، ممکن است منجر به پنالتی‌های اینستاگرام شود.

در این مقاله بعد از معرفی انواع این پنالتی‌ها، به معرفی روش‌های كاهش پنالتی‌های اینستاگرام بعد از خرید فالوور ایرانی می‌پردازیم.

پنالتی‌های اینستاگرام چیست؟

پنالتی‌های اینستاگرام به دلیل نقض سیاست‌های اینستاگرام به وجود می‌آید و باعث اعمال محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌هایی بر روی حساب کاربری شما می‌شوند. این پنالتی‌ها می‌توانند از جریمه‌های محدود تا تعلیق جدی حساب شما متغیر باشند.

انواع پنالتی‌ها بعد از خرید فالوور ایرانی

شادوبن (shadowban) شدن حساب اینستاگرام

شادوبن شدن حساب به معنی کاهش میزان نمایش پست‌ها به کاربران، از کار افتادن هشتگ‌ها، نداشتن بازدید از اکسپلور است.

شادوبن (shadowban) شدن در اینستاگرام

تعلیق حساب

این نوع از پنالتی های اینستاگرام منجر به غیرفعال‌سازی موقت یا دائمی حساب شما می‌شود.

دلایل پنالتی شدن در اینستاگرام

1. خرید فالوورهای بی‌کیفیت از سایت‌های نامعتبر

اینستاگرام در آپدیت‌های جدید خود نسبت به حساب‌های غیر فعال و جعلی، حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد. در صورتی که از فالوورهای بی‌کیفیت از سایت‌های نامعتبر و ربات‌ها برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید به احتمال زیاد اینستاگرام شما را پنالتی می‌کند، زیرا این کار باعث تخریب اعتبار پلتفرم می‌شود.

2. نقض قوانین اینستاگرام

اینستاگرام، نسبت به یک سری از کلمات و محتواها حساس است و به سرعت آن‌ها را تشخیص می‌دهد و حذف می‌کند. در صورتی که به شکل مکرر محتوای نامناسب منتشر کنید و یا از کلمات ممنوعه استفاده کنید، می‌تواند منجر به پنالتی شود.

3. استفاده از برنامه‌های جانبی و ربات‌ها برای افزایش فالوور

با آن که نمی‌توان ارتباط خرید فالوور و لایک در موفقیت کسب و کار اینستاگرامی را نادیده گرفت، اما استفاده از برنامه‌های غیرمجاز برای افزایش فالوورها یا خودکارسازی تعاملات، برخلاف قوانین اینستاگرام است.

نحوه شناسایی پنالتی‌ شدن در اینستاگرام

اینستاگرام به طور فعال تلاش می‌کند تا اکانت‌های جعلی در اینستاگرام را شناسایی کند. در صورتی که تعداد زیادی از فالوورهای بی کیفیت در حساب خود دارید احتمالا اینستاگرام، حساب شما را پنالتی می‌کند. در صورتی که با موارد زیر روبرو شدید به احتمال زیاد این اتفاق برای حساب شما رقم خورده است و شما پنالتی شده‌اید.

  • کاهش ناگهانی تعاملات (لایک، کامنت و…)
  • ریزش شدید فالوورها
  • عدم نمایش پست‌ها در جستجوی هشتگ‌ها

اقدامات لازم برای کاهش پنالتی‌های اینستاگرام بعد از خرید فالوور ایرانی

1. توقف خرید فالوور ایرانی بی‌کیفیت

در صورتی که از سایت‌های نامعتبر و ربات‌ها برای افزایش فالوور استفاده می‌کنید، بلافاصله خرید فالوورها را متوقف کنید. برای آن که بتوانید سایت‌های معتبر برای خرید فالوور اینستاگرام را شناسایی کنید، می‌توانید از راهنمای خرید فالوور ایرانی کمک بگیرید.

حذف تدریجی فالوورهای جعلی

فالوورهای جعلی با نام‌های عجیب و بدون عکس پروفایل و بدون فالوور را به تدریج به صورت دستی حذف کنید تا از کاهش ناگهانی تعداد فالوورها جلوگیری کنید.

حذف تدریجی فالوورهای اینستاگرام جعلی

2. افزایش تعاملات واقعی

با استفاده از روش‌های افزایش نرخ تعامل اینستاگرام، تعاملات واقعی با فالوورهای خود را افزایش دهید.

3. به کارگیری روش‌های ارگانیک در کنار خرید فالوور ایرانی

استفاده بیشتر از روش‌های ارگانیک در کنار استفاده از خدماتی مانند خرید فالوور و لایک، می‌تواند روشی بسیار مفید برای کاهش پنالتی‌های اینستاگرام باشد.

بهترین روش‌ها برای رشد ارگانیک فالوورها

ایجاد محتوای با کیفیت

اصلی‌ترین روش برای رشد ارگانیک فالوور، تولید محتوای با کیفیت و مرتبط است که با مخاطبان شما همخوانی داشته باشد.

تعامل با مخاطبان

پس از ایجاد محتوای با کیفیت باید از روش‌های مختلف، فالوورها را تشویق به تعامل با محتوا کنید. پاسخ به نظرات و پیام‌ها، برگزاری مسابقات و همکاری با اینفلوئنسرها از جمله راه‌هایی است که می‌توانید تعاملات خود را افزایش دهید.

بهینه‌سازی پروفایل شما

بهینه سازی پروفایل، با نوشتن بیو جذاب و استفاده از هشتگ‌های مرتبط در آن و استفاده از عکس پروفایل متناسب با نوع فعالیت، می‌تواند منجر به افزایش فالوور اینستاگرام به صورت ارگانیک شود.

استفاده از هشتگ‌های مناسب با نوع فعالیت

از هشتگ‌های مرتبط و محبوب استفاده کنید تا دسترسی پست‌های خود از طریق سرچ هشتگ‌ها و اکسپلور را افزایش دهید.

استفاده از هشتگ‌های مناسب با نوع فعالیت

استفاده موثر از ویژگی‌های اینستاگرام

از ویژگی‌های مختلف اینستاگرام مانند استوری‌ها و ریلزها استفاده کنید تا تنوع محتوای خود را افزایش دهید و مخاطبان بیشتری را به صورت ارگانیک جذب کنید.

برگزاری مسابقات و دادن هدایا به فالوورها

با برگزاری مسابقات و ارائه هدایا، می‌توانید کاربران را تشویق به لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری محتوای خود کنید و تعاملات خود را افزایش دهید.

همکاری با اینفلوئنسرها و پیج‌های اینستاگرام مرتبط

همکاری با اینفلوئنسرها و می‌تواند به شما کمک کند تا دسترسی بیشتری به مخاطبان جدید داشته باشید. همچنین می‌توانید محتوای خود را در صفحه‌های مرتبط با نوع فعالیت خود به اشتراک بگذارید.

داشتن برنامه زمانی برای انتشار محتوا

داشتن برنامه زمانی در ارسال پست‌، استوری و ریلزها به شما کمک می‌کند تا حضور فعالی در اینستاگرام داشته باشید. این برنامه زمانی بر اساس زمان اوج فعالیت کاربران برنامه ریزی می‌شود. در صورتی که به صورت منظم در این زمان‌ها محتوا منتشر کنید، تعامل با محتوا در ساعات اولیه انتشار افزایش می‌یابد و پست شما وارد اکسپلور می‌شود. با رفتن پست به اکسپلور، فالوورهای واقعی بیشتری را جذب می‌کنید و نیاز به خرید فالوور ایرانی کاهش می‌یابد.

پاسخ به نظرات و پیام‌ها

با پاسخ به نظرات و پیام‌های فالوورهای خود، می‌توانید تعاملات واقعی را افزایش دهید. پاسخ به موقع به واکنش‌ها و پیام‌های دنبال کنندگان پیج شما در دایرکت و کامنت‌ها، هم سو با قوانین الگوریتم اینستاگرام است.

نتیجه‌گیری

پنالتی‌های اینستاگرام می‌توانند تاثیرات منفی زیادی برای حساب شما داشته باشند. بهتر است برای کاهش پنالتی‌های اینستاگرام بعد از خرید فالوور ایرانی، روی رشد فالوور به صورت ارگانیک تمرکز بیشتری کنید. از خرید فالوورهای جعلی و بی‌کیفیت از سایت‌های نامعتبر و ربات‌ها اجتناب کنید و قوانین اینستاگرام را نقض نکنید تا حضور موفقی در اینستاگرام داشته باشید.

در صورتی که با کاهش فالوورها و کاهش تعاملات روبرو شدید، احتمالا اینستاگرام پیج شما را پنالتی کرده است. بعد از پنالتی شدن خیلی سریع خرید فالوور از منابع نامعتبر را متوقف کنید و فالوورهای بی‌کیفیت و جعلی را پاک کنید. برای اینکه این اتفاق برای پیج شما رقم نخورد حتما از روش‌های ارگانیک مانند ایجاد محتوای با کیفیت، تا داشتن برنامه زمانی برای انتشار محتوا استفاده کنید.

با ایجاد تعادل بین خرید فالوور ایرانی با کیفیت و استفاده از روش‌های ارگانیک افزایش تعامل اینستاگرام و افزایش فالوور، می‌توانید پیج خود را به سرعت رشد دهید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا