رپورتاژ

ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا

تور اروپا : جزو مسائل مهم در پروسه اخذ ویزا می‌باشد. امکان دارد درخواست ویزای توریستی اسپانیا بر اساس صلاح‌دید کنسول رد و به اصطلاح ریجکت شود. سوال بسیاری از افراد در زمان مراجعه برای اخذ ویزای اسپانیا این است که چه عواملی موجب ریجکت ویزای شینگن در سفارت و یا کنسولگری می‌شود؟

این واقعیت وجود دارد که یک ویزای شینگن در هر زمانی ممکن است رد شود، چیزی که امکان دارد مورد رضایت متقاضیان اخذ ویزا نباشد.

اگر به دنبال سفری بی نظیر  و خاطره ساز با تور اروپا هستید حتما این لینک را دنبال نمایید

خیلی از متقاضیان اخذ ویزا شینگن در این زمینه سردرگم می‌شوند و قادر به درک اصولی و درست علت رد شدن ویزای شینگن خود نیستند. متاسفانه در سال‌های اخیر، شرکت های مهاجرتی متعددی در زمینه اخذ ویزای کشور های مختلف و اسپانیا با آگاهی‌های سطحی و ناکافی و بدون تجربه و دسترسی به وکلای حاذق و باتجربه اسپانیایی جهت انجام کار و برطرف کردن نواقص و مشکلات پرونده، اقدام به درخواست می کنند و متاسفانه در بیشتر مواقع منجر به رد ویزا می‌شود، چرا که برخی از این شرکت‌های سودجو با عقد قراردادهای سنگین، سود زیاد خود را در مرحله اول قرارداد اخذ کرده و در اصل ریجکتی مشتری تفاوت زیادی برای آن‌ها ندارد .

در اکثر موارد، عدم انتخاب صحیح نوع ویزا مطابق با شرایط متقاضی، عدم دادن مشاوره دقیق جهت مصاحبه سفارت، کمبود مدارکی که به آسانی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد و یا عدم پاسخ صحیح و کامل کردن نواقص و ایرادات پرونده بعد از دریافت نامه ریجکتی می‌تواند به آسانی امتیاز کسب ویزا را بعد از پرداخت هزینه‌های سنگین و گذراندن زمان خود از شما بگیرد.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مواردی که موجب ریجکتی اخذ ویزای شینگن می‌شود، در ادامه ذکر شده تا در پیدا کردن علت مشخص رد شدن ویزا به شما کمک نماید.

دلایل اصلی ریجکت ویزای توریستی شینگن شامل موارد زیر است:

۱. ارائه ندادن مدارک معتبر جهت برگشت به کشور مثل مدارک شغلی معتبر و مالی کافی

۲. نداشتن سابقه سفر به خارج از ایران و خالی بودن پاسپورت

۳. نداشتن دعوت‌نامه از اقوام درجه یک

۴. داشتن سابقه ریجکت قبلی

۵. سو پیشینه در مدت ۵ سال گذشته

۶. عدم ارائه گواهی تولد یا گواهی ازدواج

۸. نداشتن هدف مشخص از سفر

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا از دغدغه‌ افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، محسوب می‌شود. هزینه‌های مورد نیاز برای گرفتن ویزا در هر نوعی و با مقصد هر کشوری فرق دارد و نمی‌توان آن‌ها را برآورد نمود. قسمتی از هزینه‌ها رسمی بوده و تنها بخش ثابت هزینه‌های شما در پروسه سفر به حساب می‌آیند.

هزینه‌های غیررسمی، در بازه‌های زمانی مختلف، متفاوت هستند و امکان دارد کمتر یا بیشتر شوند. موارد رسمی هزینه‌هایی هستند که سفارت دریافت می‌نماید. این هزینه‌ها شامل مواردی مثل گرفتن ویزا و درخواست برای افراد بزرگسال بالاتر از ۱۲ سال و کودکان بین ۶ تا ۱۲ می‌شود که برای هر گروه سنی فرق می‌کند. کودکان زیر ۶ سال احتیاجی به پرداخت هزینه رسمی ندارند.

مدت زمان اخذ ویزا توریستی اسپانیا

مدت زمان اخذ ویزا توریستی اسپانیا بستگی به هدف شما دارد. سفارت در این مدت، بررسی پرونده های شما را شروع می‌کند و پس از بررسی کامل، پاسخ سفارت که یا موفقیت در امر ویزا گرفتن و یا ریجکت شدن شما است را دریافت می کنید.

بررسی پرونده ها به وسیله سفارت بین دو تا چهار هفته زمان می‌برد. سفارت بعد از دو تا چهار هفته به شما پاسخی را ابلاغ می‌نماید. این پاسخ امکان دارد مثبت و یا منفی باشد، در صورتی که جواب سفارت منفی باشد باید دو تا چهار ماه بعد، دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

البته نکته اساسی دیگری هم باید در نظر بگیرید. موقعی که می‌خواهید وقت سفارت را اخذ نمایید، اگر نزدیک تعطیلات مثل تابستان و یا تعطیلات عید نوروز باشد، زمان بیشتری برای گرفتن ویزای فوری اسپانیا احتیاج دارید. به این ترتیب مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ویزای مورد نظر خود را بگیرید.

اگر قصد دارید به برنامه خاصی برسید باید وقت سفارت فوری اسپانیا را بگیرید. بعد از این که وقت فوری را اخذ کردید می‌توانید در حداقل زمان ممکن وارد سفارت شوید. سفارت مدارک را از شما می‌گیرد و بررسی آن‌ها را شروع می کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا