استان هااقتصادی

شوک بازار خودرو از کجا آب می‌خورد؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز گفت: اعلام شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودرو مسلما باعث افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد می‌شد که تاکنون بر اساس این سخنان، افزایش ۵ تا ١٠ میلیون تومانی در خودروهای ایرانی در بازار به وجود آمده است.

 

عبدالرضا عساکره در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص افزایش قیمت خودرو در ماه جاری، اظهار کرد: تنها دلیل افزایش قیمت خودرو در بازار، اظهارات رئیس شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت کارخانه در فصل بهار بوده است که چندی بعد، این افزایش قیمت منتفی شد.

 

وی گفت: با اعلام افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها، شوک جدیدی به بازار خودرو وارد شد و اعلام شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودرو نیز مسلما باعث افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد می‌شد که تاکنون بر اساس این سخنان، افزایش ۵ تا ١٠ میلیون تومانی در خودروهای ایرانی در بازار به وجود آمده است.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز افزود: برای شش ماهه اول سال اعلام شده است که هیچ گونه افزایش قیمت از طرف کارخانه‌های خودروسازی نخواهیم داشت اما کاهش قیمت خودرو به قیمت‌های قبل از این افزایش، کمی مشکل است و حداقل یک ماه زمان خواهد برد.

 

عساکره با اشاره به کاهش معاملات خودرو و رکود در بازار تصریح کرد: نمایشگاه‌داران در مضیقه خرید و فروش خودرو هستند و در حال حاضر میزان خرید و فروش نسبت به قبل از عید نوروز کاهش یافته است.

 

وی گفت: خودروهای مدل ١٣٩٩ نسبت به مدل ١۴٠٠، ۱۰ میلیون تومان قیمت کمتری دارند اما در هر دو مدل نیز خرید و فروش آنچنانی انجام نمی‌شود.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با اشاره به قفل شدن معاملات در خودروهای اروندی بیان کرد: به دلیل منتفی شدن ملی کردن پلاک خودروهای اروندی، بازار این خودروها در رکود مطلق قرار گرفته و قیمت خودروهای اروندی رو به کاهش است.

 

عساکره با اشاره به قیمت خودروهای ایرانی و اروندی در بازار اهواز گفت: اکنون سمند ال ایکس مدل ٩٩ حدود ١٨٨ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ١٩۴ میلیون تومان، پژو پارس مدل ٩٩ حدود ٢١۵ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ٢٣٢ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس مدل ٩٩ حدود ٢۵٢ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ٢۶۵ میلیون تومان در بازار اهواز قیمت دارند.

 

وی افزود: پژو ٢٠۶ تیپ ٢ مدل ٩٩ حدود ١۹۵ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ۲۱۰ میلیون تومان، پژو ٢٠٧ دنده‌ای مدل ٩٩ حدود ٢٨۵ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ٢٩۵ میلیون تومان، ساینا مدل ٩٩ حدود ١٣٢ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ حدود ١۴٧ میلیون تومان و تیبا صندوق‌دار مدل ٩٩ حدود ١٢۴ میلیون تومان و مدل ١۴٠٠ آن نیز ١٣٠ میلیون تومان در بازار قیمت دارد.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز گفت: هیوندای توسان مدل ٢٠١٧ نیمه فول حدود ۶٠٠ میلیون تومان، هیوندای توسان ٢٠١٨ نیمه فول حدود ۶۵٠ میلیون تومان، هیوندای سانتافه ٢٠١٧ نیمه فول حدود ۶٢٠ میلیون تومان و هیوندای سانتافه مدل ٢٠١٨ نیمه فول نیز حدود ۶٧٠ میلیون تومان در بازار اهواز قیمت دارند.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا