فرهنگی و هنری

مواریث ادبی ایران عزیز سرشار از حکمت و فضیلت اند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه با حضور در تالار وحدت به تماشای نمایش موزیکال «هفت خان اسفندیار» نشست.

وزیر فرهنگ پس از تماشای نمایش «هفت خان اسفندیار» در سخنانی کوتاه با بیان اینکه تماشای این اثر هنری همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی لذت تماشای آن را دو چندان کرد، گفت: شاهنامه فردوسی و دیگر مواریث ادبی، فرهنگی و تاریخی ایران عزیز بیش از آنکه صرفا داستان و شعر باشند، دربرگیرنده حکمت و فضیلت اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: روحیه ایثار، گذشت و فداکاری همواره در تاریخ ایران زمین درخشیده است که تمامی این موارد از امتیازات مهم داستان هایی چون «هفت خوان اسفندیار» است که تمامی این موارد به خوبی در این نمایش به خوبی اجرا درآمده بود.

گفتنی است، نمایشگاه «هفت خان اسفندیار» برداشتی آزاد از شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی است که هرشب در تالار وحدت تهران به روی صحنه می رود، در این نمایش موزیکال، بازیگرانی همچون بانیپال شومون، امین زندگانی، فریبا کوثری، امیررضا دلاوری، امیرکاوه آهنین جان، اصغر پیران، محسن حسینی و … ایفای نقش می‌کنند. همچنین حسین پارسایی کارگردان این نمایش است و محمدرضا کوهستانی نمایشنامه آن را نوشته و بردیا کیارس نیز رهبر اکستر را برعهده دارد.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا