فرهنگی و هنری

پیش همایش سالک الی الله بزرگداشت آیت الله ناصری

به گزارش«مبلغ»- انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، پیش همایش «سالک الی الله»؛ تبیین سیره و اندیشه آیت الله ناصری دولت آبادی(ره) را شنبه بیست و یکم مردادماه 1402 برگزار می کند.

در این مراسم که از ساعت 16:00 در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) انجمن برگزار خواهد شد محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،آیت الله علی اکبر صادقی رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت الله محمد باقر تحریری تولیت مدرسه علمیه مروی، منوچهر صدوقی سها استاد و پژوهشگر حکمت و عرفان اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مسعود معصومی لاری دبیر همایش ملی«سالک الی الله» سخنرانی خواهند کرد.

گفتنی است: آیت الله محمدعلی ناصری (۱۳۰۹ – ۱۴۰۱ ش) از فقها و استادان برجسته اخلاق و عرفان اسلامی در خانواده‌ای اهل زهد و تقوا به دنیا آمد. پدر ایشان آیت الله محمّدباقر ناصری دولت آبادی، از علمای زاهد اصفهان و از شاگردان عالم ربّانی حاج آقا رحیم ارباب بود. این فقیهِ فقید به امر استادش آیت‌الله سید محمد کشمیری پس از طی تحصیلات عالی در نجف اشرف به اصفهان بازگشت و طی سالیان طولانی در این شهر به تربیت نفوس مستعدّ همّت گماشت. جدا از جلسات درس فقه، عرفان و اخلاق اسلامی ایشان که در مدارس علمیه اصفهان برگزار می‌شد، نماز جماعت و مجالس وعظ و سخنرانی این استاد عالی مقام نیز در مسجد کمرزرین اصفهان مورد توجه خاص و عام بود.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پایین تر از میدان منیریه، خیابان سرلشگر بشیری پلاک 71 واقع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا