رپورتاژ

چگونه خانه خود را فنگ شویی کنیم

C:\Users\hossein\Downloads\picweb\New folder (3)\12.jpg

چگونه خانه خود را فنگ شویی کنیم

این روزها شاید از خود پرسیده باشید فنگ شویی چیست و چه کاربردی دارد؟ فنگ شویی یک فلسفه باستانی چینی است. فلسفه فنگ شویی بر این استوار است که چیدمان اشیا، رنگ‌ها و محیط‌ها می‌تواند با تقویت انرژی‌های مثبت به هماهنگی و تعادل دست یابد.

فنگ شویی به دنبال یافتن تعادل و هماهنگی بین عناصر است. اغلب از آن به عنوان “هنر چیدمان” یاد می شود. هدف قرار دادن عناصر در یک نظم خاص برای بهینه سازی انرژی است. این کار جریان انرژی مثبت ایجاد می کند و بر سلامت روانی و جسمی و موفقیت تأثیر می گذارد.

انرژی چی در فنگ شویی

“انرژی چی” یا نیروی حیاتی در همه چیز ساکن است. “چی” ممکن است بیشتر به عنوان انرژی یین و یانگ شناخته شود. یین و یانگ نیروهای متضاد و در عین حال مکملی هستند که با یکدیگر تعادل ایجاد کنند. فنگ شویی روشی برای متعادل کردن یین و یانگ در فضاهای اطراف ما است تا اثرات آنها را مهار و تکمیل کند.

پنج عنصر فنگ شویی

پنج عنصر فنگ شویی آب، خاک، آتش، فلز و چوب هستند. اینها به چرخه های طبیعت و چگونگی کارکرد آنها با یکدیگر اشاره می کند. هر عنصر با کیفیت های خاصی همراه است و همچنین رنگ ها و اشکالی دارد که می توانید از آنها در طراحی داخلی برای زیبایی خانه و زندگی خود استفاده کنید.

آب:

نشان دهنده خرد و ارتباط ما با دیگران و دنیای اطراف است. عنصر آب با رنگهای آبی تیره، مشکی و اشکال موج دار و نامتقارن نشان داده می شود. شما می توانید عنصر آب را از طریق فواره های آب و تصاویر آب به خانه خود اضافه کنید.

زمین:

زمین عنصری است که با مراقبت از خود و تغذیه مرتبط است. با رنگ های خاکی مانند زرد، نارنجی و قهوه ای و اجسام سنگین و مربعی مرتبط است. زمین ساده ترین عنصر برای گنجاندن در خانه شماست زیرا هر شی بزرگتری مانند میز یا فرش می تواند آن را به فضای شما وارد کند.

آتش:

آتش نشان دهنده اشتیاق و الهام است و به راحتی از طریق نور و لامپ وارد فضای شما می شود. آتش همچنین به رنگ های گرمتر مانند قرمزهای آتشین و نارنجی روشن و همچنین اشکال تیز و مثلثی مربوط می شود.

فلز:

فلز یکی دیگر از عناصری است که به راحتی با وسایل فلزی در بسیاری از خانه ها وجود دارد. فلز ویژگی های شادی، زیبایی و دقت را منتقل می کند. سفید و خاکستری، در کنار رنگ های متالیک، نمایانگر فلز در کنار اشکال دایره ای هستند.

چوب:

چوب با رشد، شفا و نشاط مرتبط است. عنصر چوب در طراحی با رنگ های سبز و آبی و اشکال بلند و مستطیلی نشان داده می شود. گیاهان آپارتمانی همچون گل یشم و گیاه پول چینی راهی عالی برای گنجاندن این عنصر در خانه شما هستند.

C:\Users\hossein\Downloads\picweb\New folder (3)\11.jpg

چگونه فنگ شویی خانه را شروع کنیم

اغلب گفته می شود که خانه شما بازتابی از شخصیت شماست، به همین دلیل مهم است که خانه ای با فنگ شویی خوب ایجاد کنید زیرا می تواند بر سلامت، روابط، ثروت و شغل شما تأثیر مثبت بگذارد. و چه کسی این را نمی خواهد؟ در ادامه همراه ما باشید تا همه چیز را در مورد قوانین فنگ شویی خانه را توضیح دهیم.

ورودی خانه

درب ورودی، قسمت ورودی خانه شما اولین قسمتی است که ممکن است بخواهید به آن نگاه کنید، زیرا به عنوان “دهان چی” معروف است، جایی که انرژی وارد خانه شما می شود. مانند سایر قسمت های خانه خود، باید سعی کنید آن را تمیز و دور از هرج و مرج نگه دارید تا جریان را مختل نکنید.

اتاق نشیمن

در فلسفه فنگ شویی، مبلمان بر اساس «موقعیت فرماندهی» قرار می گیرد. با قرار دادن میز، تخت و مبلمان در این موقعیت، باید بتوانید درب را بدون اینکه مستقیماً در یک راستا با آن قرار گیرد، ببینید. بدین ترتیب شما هر کسی که وارد فضای شما شود می بینید و غافلگیر نمی شوید.

عملکرد اتاق را در نظر بگیرید و آن را در چیدمان خود بگنجانید. برای تشویق گفتگو و ارتباط، صندلی هایی روبه روی هم داشته باشید. وقتی صحبت از قرار دادن تلویزیون به میان می آید، سعی کنید مطمئن شوید که نقطه کانونی نباشد یا در صورت عدم استفاده آن را کنار بگذارید.

آشپزخانه و اتاق غذاخوری

آشپزخانه‌ها می‌توانند به راحتی با انجام کارهای روزمره‌مان به هم ریخته شوند، اما باید فضایی آرام برای تغذیه و مراقبت از خودمان باشد. نکات فنگ شویی آشپزخانه را جدی بگیرید چرا که اثرات آن بر سلامتی چشمگیر است.

C:\Users\hossein\Downloads\picweb\New folder (3)\6.jpg

قوانین فنگ شویی برای جذب انرژی مثبت به خانه

وقتی نوبت به طراحی و چیدمان خانه می رسد، خریدن گران ترین اقلام یا شیک ترین سبک ها در نظرتان می آید. ولی در فنگ شویی الویت خرید وسایل گران و جدید نیست. بلکه تاکید بر استفاده از وسایل موجود است که با چیدمان مناسب عناصر مختلف بیشترین آرامش را در خانه خود تجربه کنید.

راه های دیگر برای ایجاد فنگ شویی خوب برای خانه شما وجود دارد. فنگ شویی در دنیای مدرن می تواند شروع ساده ای داشته باشد. با به کارگیری این قوانین ساده می توانید نتایج مطلوبی به دست آورید:

1. خانه ای مرتب داشته باشید

یک خانه تمیز و مرتب کلید داشتن فنگ شویی خوب است، بنابراین عادت کنید هر از چند گاهی خانه خود را مرتب و تمیز کنید تا چی خوب وارد شود. به خصوص عاقلانه است که اتاق نشیمن را در شرایطی بکر نگه دارید. مکانی که چی و انرژی در آن حفظ می شود.

برای خلاص شدن از شر انرژی بد در خانه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مهمترین قانون فنگ شویی شایگان را انجام دهید و خانه خود را رفع انباشتگی کنید. چیزهایی را رد کنید که دیگر باعث شادی شما نمی شود و همیشه به یاد داشته باشید که خانه خود را تمیز، مرتب و روشن نگه دارید.

2. از رنگ ها استفاده کنید

رنگ های گرم و روشن همیشه مطمئن ترین گزینه برای خانه هستند. رنگ هایی مانند سفید و بژ ممکن است محافظه کارانه باشند، اما آرامش را تراوش می کنند و آن را به انتخاب خوبی برای خانه شما تبدیل می کنند. علاوه بر این، می‌توانید این رنگ‌ها را با هر چیزی جفت کنید و همچنان زیبا به نظر می‌رسد.

3. خانه خود را به خوبی روشن نگه دارید

اگر می خواهید فنگ شویی خوبی برای خانه خود داشته باشید، نور روشن توصیه می شود. همیشه بهترین کار این است که تا آنجا که ممکن است نور طبیعی داشته باشید ، بنابراین به یاد داشته باشید که در طول روز پرده های خود را باز کنید تا نور وارد شود. این نه تنها به دعوت چی خوب کمک می کند، بلکه به جذب ثروت نیز کمک می کند. .

4. تهویه خوب

روشن و شاد نگه داشتن خانه کافی نیست، بلکه تهویه مناسب نیز مهم است. تهویه نه زیاده از حد باشد نه کم. با جریان هوای بیش از حد در خانه، انرژی چی بهم ریخته و بر ثروت و شانس شما تأثیر منفی می گذارد.

5. از داشتن آینه زیاد خودداری کنید

در حالی که آینه ها برای گسترش بصری یک اتاق کوچک عالی هستند، داشتن یک یا دو آینه کافی است. فنگ شویی معتقد است که آینه های زیاد در خانه ممکن است باعث توهم شوند زیرا آینه ها باعث تشدید و افزایش انرژی یین (همچنین به عنوان چی منفی) در خانه می شوند.

6. ترک دیوار را رفع کنید

اگر شکافی در دیوار دارید، سریعاً آن را برطرف کنید، زیرا این نشان می‌دهد که شانس و ثروت خانواده شما در حال کاهش است. و اگر شکافی در اتاق خواب خود پیدا کردید، این می تواند به این معنی باشد که در رابطه شکافی وجود دارد. نگران نباشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را تعمیر کنید یا از کاغذ دیواری برای پوشاندن ترک استفاده کنید!

7. استفاده از کریستال ها

اگر به دنبال دعوت چی یا انرژی خوب به خانه هستید، یک کریستال برای خانه خود تهیه کنید. «کریستال ها مانند رگ های کوچک پر از انرژی خارق العاده عمل می کنند. وجود یک کریستال در خانه به تقویت جریان انرژی در فضای شما و افزایش میدان انرژی شما کمک می کند، به همین دلیل است که کریستال ها به طور گسترده ای برای ترویج انرژی مثبت در خانه استفاده می شوند، زیرا آنها اهداف مختلفی را انجام می دهند مانند محافظت، درمان و تزئینات.

کلام آخر

در فنگ شویی همه چیز در مورد تعادل انرژی است، از طریق قرار دادن عناصر، ما می توانیم انرژی مثبتی ایجاد کنیم که حمایت کننده آرامش، عشق، سلامتی و ثروت است. این مقاله تنها بخشی از فنگ شویی بود که قوانین ساده و کاربردی آن را بیان میکرد. برای مطالعه بیشتر می توانید مقالات فنگ شویی شایگان در مورد مفاهیم و اصول “انرژی چی” ، “یین و یانگ” ، “پنج عنصر” و “باگوآ” مطالعه نمایید. در صورتی که به دنبال نتایج بیشتری از فنگ شویی هستید یک جلسه مشاوره می تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید از ویژگی های بهترین استاد فنگ شویی پختگی و تجربه اوست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا