اجتماعی

کشف قاره‌ای که در دل تاریخ گم شده بود!/ عکس

تینا مزدکی_ این یافته همچنین باعث تسکین محققان شد، زیرا می‌ترسیدند که توانایی به ظاهر جادویی یک قاره برای شکستن و ناپدید شدن بدون هیچ ردی، جنبه‌های قابل توجهی از درک علمی آنها از گذشته پیچیده زمین را کاملاً بر هم بزند.

در تحقیقات منتشر شده خود، تیمی که بقایای قاره محکوم به فنا را که از استرالیا جدا شد و به سمت شمال غرب به سمت آسیا حرکت کرد را پیدا کرد، خاطرنشان کرد که قاره‌هایی که از دیگر قاره‌ها جدا شده و در گوشته زمین ناپدید می‌شوند، گاهی در گذشته این اتفاق را تجربه کرده‌اند. با این حال، در آن موارد، مانند قاره گمشده آدریای بزرگ، از بین رفتن چنین توده عظیمی نشانه‌ای غیرقابل انکار بر محیط زیست آن باقی گذاشت.

این تیم در بیانیه مطبوعاتی که کشف خود را اعلام کرد، توضیح می‌دهد: «در مقطعی در گذشته، آدریای بزرگ در گوشته زمین فرو رفت، اما لایه بالایی پشت سر ماند و تا شد و کوه‌های جنوب اروپا را تشکیل داد.» در پرونده آدریای بزرگ، شواهد عینی کافی مبنی بر جدایی آرگولند از استرالیا وجود داشت که این رویداد به عنوان واقعیت پذیرفته شد. با این حال، این قاره گمشده ظاهراً این کار را کرد و بدون هیچ اثری در گوشته زمین ناپدید شد.

این تیم می‌گوید:« ما به معنای واقعی کلمه با جزایر اطلاعات سر و کار داشتیم، به همین دلیل است که تحقیقات ما طولانی شد. ما هفت سال را صرف چیدن این پازل کردیم.» در نهایت، کار آنها نتیجه داد زیرا قطعات پازل شروع به جمع شدن کردند و ردپای قاره گمشده آرگولند را آشکار کردند.

نتایج شگفت‌انگیز آن‌ها نشان داد که چرا دیگران در وهله اول در یافتن قاره گم‌شده آرگولند مشکل زیادی داشتند. تقریباً از ۳۰۰ میلیون سال پیش این قاره به قطعات زیادی تقسیم شده بود. سپس آن قطعات یک راهپیمایی جداگانه و در عین حال هماهنگ به سمت شمال غرب را آغاز کردند که میلیون ها سال به طول انجامید و آنها را "گمشده" جلوه دادند. تنها تاریخ تطبیق این قطعات متفاوت از آرگولند نشان داد که این قاره به هر حال گم نشده است، بلکه آنقدر از هم پاشیده شده است که یافتن و اتصال بقایای آن سال ها طول کشید.

کشف قاری که در دل تاریخ گم شده بود!/ عکس

منبع: thedebrief

  • بیشتر بخوانید:

  • اشتهای سیری‌ناپذیر کروکودیل‌های غول‌پیکر اندونزی برای شکار انسان!

  • ظاهر شدن صورت‌هایی عجیب در کف رودخانه آمازون!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا