فرهنگی و هنری

یک سقوط عجیب و واقعی در ونیز

«آلبرتو باربرا» مدیر جشنواره فیلم ونیز اعلام کرد که اولین نمایش جهانی فیلم «انجمن برف» ساخته «خوان آنتونیو بایونا» کارگردان اسپانیایی، فیلم پایانی هشتادمین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ سپتامبر خواهد بود.

این فیلم اسپانیایی زبان برگرفته از داستان سقوط واقعی پروازی در سال ۱۹۷۲ است که یک تیم راگبی اروگوئه را به شیلی بر فراز کوه های آند می برد و در نهایت از ۴۵ مسافر، ۲۹ نفر توانستند زنده بمانند.

بازیگران اسپانیایی این فیلم شامل «انزو ووگرینچیچ»، «ماتیاس رکالت»، «آگوستین پاردلا»، «استبان کوکوریچک» و «توماس ولف» هستند که تحت تأثیر اعتصاب انجمن بازیگران آمریکا قرار نگرفتند و بنابراین می‌توانند به جشنواره ونیز بروند.

«انجمن برف» اولین عنوان از چندین محصول نتفلیکس است که پیش‌بینی می‌شود در ونیز رونمایی شوند. با این حال، اعتصابات جاری اتحادیه بازیگران و نویسندگان آمریکا موجب شده حضور بازیگران آمریکایی در جشنواره امسال ونیز در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد، زیرا قوانین اتحادیه بازیگران صراحتا اعضا را از تبلیغ فیلم‌های تولید شده توسط استودیوها و پخش‌کننده‌ها منع می‌کند.

«انجمن برف» پنجمین فیلم «بایونا» اولین فیلم او به زبان اسپانیایی در ۱۶ سال اخیر پس از اولین فیلمش «یتیم خانه» در سال ۲۰۰۷ بود.

اکنون اولین نمایش دو فیلم دیگر نتفلیکس شامل «مایسترو» با بازی «بردلی کوپر» و «کری مولیگان» و همچنین فیلم «قاتل» به کارگردانی «دیوید فینچر» با حضور بازیگرانی چون «مایکل فاسبندر» و «تیلدا سوینتون» در ونیز نامشخص است.

پیش‌تر قرار بود فیلم «چالشگران» ساخته «لوکا گوادانینو» فیلم افتتاحیه ونیز باشد اما کمپانی مترو گلدن‌ مایر در نهایت تصمیم گرفت در نتیجه اعتصابات جاری در هالیوود این فیلم را از ونیز بیرون بکشد و فیلم «فرمانده» ساخته «ادواردو دی آنجلیس» فیلم افتتاحیه جدید ونیز خواهد بود.

هشتادمین جشنواره فیلم‌ ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) در ایتالیا برگزار خواهد شد و طبق اعلام پیشین «دیمین شزل» کارگردان فیلم «لا لا لند» ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی ونیز ۲۰۲۳ را بر عهده خواهد داشت.

فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره ونیز ۲۰۲۳ این هفته اعلام خواهد شد.

۲۴۵۲۴۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا