جهان

نخست وزیر ایتالیا: با متحدانمان علیه ایران رایزنی می‌کنیم!

به نقل از خبرگزاری رویترز، «جورجیا ملونی» (Giorgia Meloni) نخست وزیر ایتالیا امروز پنجشنبه در سخنانی در کنفرانس خبری در شهر رم در اقدامی مداخله جویانه و ناقض قوانین بین المللی در حمایت از اغتشاش‌ گران وعده داد که با متحدان خود رایزنی می‌ کند.

نخست وزیر ایتالیا با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل در این باره گفت: آنچه امروز در ایران می‌ گذرد برای ما غیرقابل قبول است. ایتالیا دیگر نمی‌ تواند آن را تحمل کند.

وزارت خارجه ایتالیا نیز دیروز در اقدامی مداخله جویانه در بیانیه‌ ای اعلام کرد که «آنتونیو تاجانی» (Antonio Tajani) وزیر امور خارجه این کشور سفیر جمهوری اسلامی در رم را احضار کرده است.

وزارت خارجه ایتالیا اعلام کرده بود که محمدرضا صبوری، سفیر جدید جمهوری اسلامی در رم به بهانه آنچه ایتالیا سرکوب اعتراضات توسط تهران ادعا کرده است، به وزارت خارجه ایتالیا رفته است.

«آنتونیو تاجانی» وزیر امور خارجه ایتالیا پیشتر هم اقدام ایران در دفاع از امنیت مردم در برابر اغتشاش گران را «غیرقابل دفاع» خوانده بود!

از زمان آغاز اغتشاشات پراکنده در ایران، کشورهای غربی و آمریکا ضمن اعمال تحریم علیه مقامات حقوقی و حقیقی ایران، به تحریک و تشویق اغتشاش گران دامن زده‌ اند.

پیشتر ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری در واکنش به اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی علیه کشورمان گفت: با توجه به اظهارات مقامات فرانسوی، رئیس جمهور این کشور و نوع رفتار و مواضعی که در خصوص تحولات داخلی ایران اتخاذ کردند و همچنین نوع رویکردی که پیش از این در قبال تحولات و اعتراضات داخلی در فرانسه و در قبال انتصابات کارگری اخیری که در این کشور افتاد و مواضع و رویکرد مقامات فرانسوی در این رابطه، به نظر می‌رسد همانطور که اروپایی‌ها تروریسم را به بد و خوب تقسیم می‌کنند، در این زمینه نیز اغتشاش را به خوب و بد تقسیم می‌کنند.

وی افزود: اگر اغتشاشات در ایران باشد، این اغتشاش خوب است، اما اگر در اروپا رخ دهد به اغتشاش بد می‌گویند و مقامات امنیتی با آن برخورد می‌کنند.

کنعانی تصریح کرد: دولت ایران، دولت مسئولیت پذیری است و این را در عمل اثبات کرد. دولت ایران، دولتی است که به نگاه شهروندان احترام می‌گذارد و در دوره چهار ساله با رأی مردم انتخاب می‌شود و به امنیت شهروندان توجه دارد.

310310

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا