فرهنگی و هنری

تاکید هیات هنری سوریه به همکاری دانشگاهی با ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل حوزه هنری، در جریان این دیدار صمیمانه، محمدحسین ساعی، رئیس دانشگاه سوره به تشریح فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه سوره که فعالیتی ۲۹ساله دارد، جزو دانشگاه‌های جوان ایران به شمار می‌آید.
وی ادامه داد: در این سال‌ها دانشگاه سوره تبدیل به دانشگاه مهمی درکشور شده و بسیاری از دانشجویان که جزو نفرات برگزیده کنکورهستند، اینجا رابرای تحصیل انتخاب می‌کنند.
ساعی با بیان اینکه دانشگاه سوره تقریبا در همه رشته‌های هنری مثل معماری و سینما، به تربیت و آموزش دانشجویان می‌پردازد، گفت: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی، ۲۰۰ ورکشاپ بین المللی در دوره کرونا، انتشار نشریات علمی و تخصصی در رشته‌های مختلف، برگزاری کارگاه‌های مختلف هنری و. . جزئی از فعالیت‌های گسترده دانشگاه سوره است.
آمادگی تبادل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
در ادامه این دیدار، کاظم نظری ریس دانشکده هنر نیز گفت: با توجه به اشتراکات هنری ایران و سوریه امیدوارم در حوزه هنر و ارتباطات بتوانیم فعالیت‌های مشترکی را با دوستان هنرمند در سوریه داشته باشیم.
وی به معرفی دانشکده هنر پرداخت و افزود: ما در ۸ دپارتمانی که در دانشکده هنر داریم، با توجه به میزان فعالیت‌هایی که انجام می‌شود می‌توانیم در مقطع ارشد و دکتری تبادل دانشجو داشته باشیم که وزیر فرهنگ سوریه نیز قبلا از این موضوع حمایت کرده است.
در ادامه، خانم نجمه دشتکی، رییس دانشکده معماری و شهرسازی نیز به معرفی این بخش پرداخت و گفت: ما علاوه بر فعالیت‌های عادی و معلوم دانشکده، در برگزاری نشست‌ها، پژوهش‌ها و کارگاه‌های مختلف نیز فعال هستیم.

تربیت دانشجویان خارجی در «سوره»
یوسف خجیر، معاون آموزش دانشگاه سوره هم در این دیدار صمیمانه به بیان آماری از فعالیت دانشگاه پرداخت و گفت: ۴۲ رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می‌شود و ۵هزار دانشجو و همچنین دانشجوهای خارجی از عراق، یمن، سوریه داشته‌ایم.
وی افزود: خوشبختانه در دانشگاه سوره دانشجویان به بخش مقاومت نگاه ویژه‌ای داشته‌اند و موضوعات مربوط به مقاومت سوریه، لبنان و عراق را در پایان نامه‌های خود لحاظ کرده‌اند.
دکتر زکیه سادات طباطبایی، معاون پژوهشی دانشگاه نیز با بیان اینکه دانشکده‌های معماری و شهرسازی، فرهنگ ارتباطات و هنر فعالیت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف هنری دارند خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره در عرصه نشریات، کتابخانه، انتشارات و همایش‌های علمی نیز فعالیت دارد.
در ادامه، مدیران هنری سوریه با ابراز خوشحالی از این دیدار به موضوع همکاری ایران و سوریه در سطح دانشگاه‌های هنر تاکید ویژه‌ای کردند و در پایان از کارگاه‌های هنری دانشگاه سوره بازدیدکردند.
در این دیدار خلف المفتاح، مدیر موسسه بین المللی قدس، قسام غانم، رئیس اتحادیه هنرهای تجسمی سوریه، آقای عبدالمعطی، رئیس اتحادیه هنرهای تجسمی فلسطین در سوریه و خانم ریم قبطان، رئیس مرکز خط عربی در سوریه حضور داشتند.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا