ورزشی

رقابت استقلال و پرسپولیس با بزرگان فوتبال اروپا/ انگیزه سرخابی‌ها چندین برابر شد!

رقابت استقلال و پرسپولیس با بزرگان فوتبال اروپا/ انگیزه سرخابی‌ها چندین برابر شد!

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا در تازه‌ترین اظهاراتش در رابطه با اتفاقات مهم فوتبالی در سال‌های آینده به موضوع راه اندازی جام جهانی باشگاه‌های فوتبال از سال ۲۰۲۵ اشاره کرد.

رئیس فیفا هنوز در این باره که چطور، به چه ترتیب و با چه سازوکاری این ۳۲ تیم انتخاب می شوند اشاره ای نکرده اما بدون شک شرایطی مشابه با جام جهانی فوتبال برای قاره‌های مختلف رعایت خواهد شد. به این شکل که بسته به اهمیت لیگ‌های قاره ای به احتمال زیاد بین ۴ تا ۶ سهمیه برای باشگاه‌های قاره آسیا در نظر گرفته می شود. در چنین شرایطی قطعاً تیمهای راه یافته به جام جهانی باشگاه‌های جهان از بین باشگاه‌های حاضر در مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا(چهار تیم پایانی) خواهند بود.

با نگاهی به سوابق تیم‌های باشگاهی کشورمان مانند پرسپولیس که در سالهای اخیر دو بار در فینال لیگ قهرمانان اسیا حضور داشت و یا استقلال که سال ۲۰۱۳ همراه با امیر قلعه نویی و آندرانیک تیموریان به جمع ۴ تیم برتر راه پیدا کرده بود، می‌توان انتظار داشت در سال‌های آینده تیم‌های پرطرفدار پایتخت بتوانند از این فرصت برای رویارویی با باشگاه‌های بزرگ دنیا بهره ببرند.

اینفانتینو

به طور قطع و در شرایط عادی رو در رو شدن تیم‌های استقلال و پرسپولیس با باشگاه‌های بزرگ جهان مانند رئال مادرید، منچستر یونایتد، پاری سن ژرمن و باشگاه‌هایی از این دست، دور از ذهن و یا بسیار دشوار خواهد بود اما در چنین شرایطی با قرعه کشی فیفا، این فرصت و شانس برای نمایندگان ایران ایجاد می شود تا مقابل بزرگان باشگاه‌های اروپا و آمریکای جنوبی به میدان بروند.

لازم به ذکر است؛ پیش از این تیم‌هایی مانند سپاهان و ذوب آهن هم به جمع تیم‌های پایانی راه یافته و در فینال لیگ قهرمانان بازی کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا