پزشکی

۴ واکسن کرونا در چین در حال گذراندن مراحل نهایی آزمایشات

حداقل چهار واکسن کروناویروس در چین در حال گذراندن مراحل نهایی تحقیقات و آزمایشات هستند.

 

به گزارش ایسنا، چین اعلام کرده که در حال رایزنی با سازمان جهانی بهداشت (WHO) است تا واکسن‌های کووید-۱۹ تولیدِ این کشور برای مصرف جهانی مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

متخصصان چینی در عین حال اظهار داشتند که واکسن کروناویروس تحت آزمایش در موسسه بیولوژی پزشکی چین در مراحل اولیه تحقیقات، ایمن بوده است.

 

در این بررسی ها مشخص شد که تزریق این واکسن با واکنش‌های منفی شدید همراه نبوده است.

 

از جمله بیشترین و شایعترین واکنش‌های منفی در بیماران دریافت کننده این واکسن می توان به درد خفیف، احساس خستگی ضعیف، قرمزی، خارش و ورم در اطراف محل تزریق اشاره کرد.

 

همچنین تزریق این واکسن با واکنش‌های ایمنی در افراد همراه بوده است.

 

به گفته محققان تمامی اطلاعات بدست آمده در این آزمایش حمایت کننده ایمنی این واکسن و مشوقی برای انجام مطالعات بیشتر در رابطه با کارایی آن در آینده است.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، صدها هزار نفر در گروه‌های حساس و آسیب‌پذیر در چین واکسن‌های تولید شده این کشور را با وجود به اتمام نرسیدن آزمایشات بالینی دریافت کردند که در ابتدا با نگران هایی در میان کارشناسان همراه بود هر چند اکنون این نگرانی‌های تاحدودی برطرف شده است.

 

چین مذاکرات اولیه را با سازمان جهانی بهداشت آغاز کرده تا همچنین واکسنهای تولید این کشور به لیست مصارف اضطراری اضافه شود.

 

“لیست مصارفِ اضطراریِ سازمان جهانی بهداشت” این امکان را می‌دهد که واکسن ها و درمان هایی که هنوز مجوز نگرفته‌اند ارزیابی شوند تا استفاده از آنها در موارد اضطراری تسریع شود.

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا